...média, události, komentáře, prohlášení... 
 
Elda (Elda´s Curvas Peligrosas) zpívá svou píseň Co je to za 
princeznu na Balcony TV Prague 12.2.2012 a mluví o Stillknox 
(Praha), Sweetzone (Hradec Králové), Facetigers (USA/CZ-spící 
projekt) a o nadcházejícím Rockovém Campu pro holky!

Elda ((Elda´s Curvas Peligrosas)) sings her song Co je to za 
princeznu at Balcony TV Prague 12.2.2012 and speaks of Stillknox, 
Sweetzone, Facetigers (the USA/CZ sleeping project) and of the up-
coming Rock Camp for girls!

Hana vypráví o svém muzicírování a kapele Stillknox 
v rozhovoru s Michaelem Kyselkou v Českém rozhlase
 v pořadu  Čajovna (25.02.2012 19:00) - Český rozhlas, Vltava
záznam rozhovoru
hosty Michaela Kyselky jsou Jana Šteflíčková a Hana Blažíková, 
které ve studiu i zahrály a zazpívaly
leden 2012  - v hudebním časopise ROCK & POP nám vyšel rozhovor 
"Stillknox: Anglické texty rockové hudbě sluší" - bavte se v češtině:)

January 2012 - The music magazine ROCK & POP published our interview 
"Stillknox: English texts suit rock music well" - enjoy in Czech:) 
Rockový magazín SPARK 11/2011 píše o Babyfestu 2011
BABYFEST 2011 - reportáž v nočních zprávách TV Nova 6.10.2011 - čas 17:20

BABYFEST 2011 - záznam z rozhovoru 
s organizátorkou Janou Henychovou na Radiožurnálu 
NAPSALI O NÁS, pod názvem "Hudební časopis Rock&Pop, září 2011:
článek Michala Kyselky Je Múza rodu ženského - Aneb Feminismus v Rocku a v říjnu 2011 POKRAČOVÁNÍ!
Rozhovor s Hanou na titulní straně - Lidové noviny - příloha Pátek, 22.7.2011
SNAPSHOT - Pražská Parukářka, 12.8. 2010, Stillknox + Facetigers
autorka PhDr. Pavla Jonssonová z kapely Zuby Nehty pro novou knihu  PhDr. Zuzany Jurkové, Hudební světy Prahy. 

Děkujeme - Creative Commons
---------------------------------------------------------------------

Byli jsme pozváni do pořadu Fajn Rock Music, který je vysílán 30x v týdnu, na 13 rádiích v ČR, 22 FM frekvencí.
Aktuální rozhovor a ukázky naší současné tvorby jste si mohli poslechnout v éteru od středy 24.2.2010.  
Rozhovor nyní k poslechu online zde.
Public Zone - představení kapely + rozhovor
BABYFEST 2008
březen 2008 - vskutku barevný rozhovor pro Bloody Mary - část 1 a 2
duben 2007
rozhovor pro Bloody Mary
článek o Babyfestu v příloze ONA DNES

BloodyMary o Babyfestu IV. - 2006 - link

---------------------------------------------------------------------

Článek v celorepublikových raních novinách pro "cestující pracující" METRO (rubrika Metro Soireé), ze dne 19.5.2006.- link a scan

Recenze koncertu s Visáčema - 8.12.2005 Praha FUTURUM - link

Recenze dema 2005:
Metal forever - link

Festival Babí léto -  Nymburk 18.9.2004 - recenze

ATLETŮV KOCOVINOVÝ VZOREC (Leta Páně 2004):
"Prisel jsem na to, ze kolik piv clovek vecer vypije, tolik hodin musi spat, aby nemel kocovinu. Paklize je tento index prekrocen, delka kocoviny je dana poctem hodin, ktere chybi do poctu piv. Priklad: 8 piv, 8 hodin. Bez kodky, v poho :o)) ALE: 8 piv a 6 hodin, tak to uz je zadelano na slusnou dvouhodinovou kocovinku...."

a fullllltajm manager Dědek dodává:
"Jen bych ještě doplnil Atletovu chlastovou teorii..Když totiž nic večer nevypiješ a spíš třeba 8 hodin, tak 8 hodin po probuzení máš takovou žízeň, že musíš vypít 8 piv, abys jí uhasil a dál opět platí to napsal Atlet"

--------------------------------------------------------

Rozhovor se StillKnoxkama
pro hudební alternativní časopis MOVE YOUR ASS (léto 2003)

- ptala se Jitka z feministickýho časáku Bloody Mary

Stillknox je mladá česká kapela, o které v poslední době alespoň v Praze začíná být slyšet. Hraje  dejme tomu  punkrock a své jméno odvodila od jistého preparátu na spaní. K rozhovoru se sešly tři čtvrtiny kapely: kytaristka Elda, zpěvačka Zuzana a basistka Hana.

Můžete svou kapelu představit? Kdy jste vznikly, jak dlouho hrajete atd.?
Elda: My jsme sestřenice. To jsou dvě ségry (Hana a Zuzana)  a já jsem jejich sestřenice a pocházíme z hudební rodiny, dejme tomu. Babička nás nutila zpívat ve sboru, hlavně Hanu, která teď dělá klasický zpěv. No, a vždycky jsme chtěly bejt drsný, že budeme mít metalovou kapelu. To nám bylo asi šest a vymyslely jsme písničku Do držky!
Hana:  ...kterou teď s chutí na koncertech hrajeme jako přídavek.
Elda: Já jsem potom v jedenácti letech odjela do Kanady a v tý době jsme začaly vytvářet kapelu White Lie, šílenej popík, a našimi největšími vzory byl Michael Jackson a Whitney Houston. 
Zuzana: Byly jsme jejich fanynky a posílaly jsme jim dopisy.
Hana:  A dokonce snad i svou nahranou kazetu no, a pak se Elda vrátila z Kanady, to jsme chtěly rockovou kapelu, a potom jsme se dostaly ke zkušebně na Strahově. Ale neuměly jsme hrát  na nic! Tak jsme si postupně začaly s těma nástrojema hrát a snažily se nazvučit to kombo, aby nepískalo
Zuzana: A pak jsme začaly shánět bubeníka.
Elda: Daly jsme si strašně moc inzerátů a ozvala se spousta starejch chlapů, u kterých jsme po prvním slově věděly, že tohle ne.
Hana:  Protože když jsme s nima potom měly něco hrát, tak oni do toho neuměli ani bouchnout a měli hnedka plnou hubu keců: to hrajte takhle a tohle takhle, a bude to dobrý. Jeden mužskej element, a hned si myslel, že může dirigovat nás tři.  Až jsme potom, z konzervatoře, sehnaly Karin, která v tý době hrála rok, dva na bicí, takže taky začínala.
Elda:  S tou jsme cvičily asi 4 měsíce a pak přišel náš první koncert v Géčku (konec června 2002, pozn. red.). S ní to bylo konečně v pohodě, víc jsme si rozuměly. Možná proto, že je to ženská, i když to nemusí být ten důvod - lidi jsou různý. Taky si o sobě nic nemyslela, my taky ne, tak ta spolupráce byla lepší. A teď vlastně hrajeme celej rok, měly jsme asi dvacet koncertů, hlavně po Praze. 

Takže jste to původně nezakládaly jako  kapelu, kde budou hrát jen holky?
Zuzana: No, vyšlo to tak. Protože jsme byly tři a přihrnuly jsme se k nějakým nástrojům. Elda se přihnala ke kytaře, protože ji jako jediná měla, Hana se chopila basy, která byla původně moje. Ale já jsem se rozhodla, že prostě nebudu schopná se to naučit,  a tak mi zbyl zpěv, protože Hana nemůže zpívat kvůli tomu, aby mohla pořád zpívat ten klasickej zpěv, aby si nezkazila hlasivky, no a já si nemám co zkazit.
Elda: No, a nějakou feministickou ideologii jsem do toho začala vtahávat já, protože to studuju, takže to v tom teď vidím, ale dřív to prostě byla jen ta hudba.

A vy ostatní máte nějaký vztah k feminismu, nebo to tu propaguje jen Elda?
Hana: No, Elda je k tomu vztažená nejvíc
Elda: Ale když se to tak vezme, tak se všechny chováme jako feministky jen, že tomu neříkáme feminismus, ale prostě tak žijem, podle svýho. Je to normální způsob života.
Zuzana: Já jsem  se to snažila vysvětlit Beránkovi (to je můj manžel), že jsem feministka, ačkoli nebojuju na nějakých akcích,
prostě proto, že si razím svůj styl života a snažím se ho odkrýt i těm lidem, holkám, který trpěj a nechávaj si všechno líbit. Dát jim určitej příklad. Ale on má furt pocit, že bych se měla zapojit nějak aktivněji do boje proti utiskování žen.

Takže tvůj manžel tě podněcuje k feministickýmu aktivismu?
Zuzana: On si myslí, že když nejsem aktivní ve zbroji, tak nejsem řádná feministka. Že můžu mít ty názory, ale nemám to privilegium se tak nazývat. Ale stejně se tak nazývám. 

O vaší kapele jsem se dozvěděla na stránkách projektu Let Girls Rock, který se hlásí k Riot Grrrls. Spojujete se s RG nějak i vy samy?
Hana: Abych mluvila za sebe  já se v tom zas tak nevyznám, četla jsme o nich spoustu dobrých věcí a spoustu sraček, ale k těm kapelám, co se k RG hlásily, tak jejich hudbě mám velmi kladnej vztah.
Elda: Já s nimi sympatizuju, ale nemohla bych o sobě říct, že jsem Riot Grrrl, protože nemám ráda škatulky, a to seskupení se do něčeho, a teď to uctívat
Zuzana: Já s nima mám sympatie hlavně přes ty kapely.
Elda: Vždycky, když nás lidi komentujou, tak říkaj: to zní jako Hole, a občas taky: to smrdí neoriginalitou. To asi bude tím, že
Hole máme hodně rády, ale rozhodně neskládáme tak, abychom zněly jako oni, ale všichni nám to pořád říkaj.
Zuzana: Možná proto, že když holka křičí, tak si každej vzpomene na Courtney Love - nejslavnější křičící holku. Ono to asi dost zařazuje, to, že jste v kapele samý holky. Naproti tomu se chlapi v hudbě berou jako neutrální
Hana: Mě to připadá úplně padlý na hlavu, říkat ženská kapela. To je fakt tak divný, že máš tisíce a tisíce kapel plných jenom chlapů a nikdo tomu neříká mužská kapela. A najednou se všichni můžou posrat z toho, že jsou někde čtyři holky.
Zuzana: To je totéž, jako když někdo řekne: byl to černoch. Ale kdyby to byl bílej člověk, tak se řekne: byl to chlap, nebo ženská, neřekl by, že je to běloch. No, a my jsme ženská kapela. Protože jsme prostě divný, jsme vadný. 

Máte to právě kvůli tomu, že jste holky, těžší, nebo naopak lehčí zařídit koncert atd.? Většinou se totiž ženský v kapele berou jako nějaká rarita, na kterou podle pořadatelů spíš  přijdou lidi.
Zuzana: Oni nás tam natáhnou, jakože jo, holky, ale potom, když ladíš, tak se chovají, jako kdybys nutně potřebovala jejich rady. I když se jich na nic nezeptám  když něčemu nerozumím, a nikdo nerozumí všemu, tak se zeptám  ale oni přijdou a začnou ti to třeba ladit  a pak ti to vrátěj, a je to úplně rozladěný, to už se nám párkrát stalo.
Elda: Ale tím, že jsme ta rarita, ta ženská kapela, tak je to pro nás snad i jednodušší někde zařídit koncert. 
Zuzana: Máme tu výhodu, že jsme ta zvláštnost, freak show.
Elda: No, a samozřejmě, když jsme na koncertech, kde hrajeme v šatičkách, protože se nám to líbí, mít takovou tu děvkovskou image 
Zuzana:  tak chlapi hned čuměj zpod podia, jestli nemáš bobra. Když choděj hrát chlapi, tak maj kožený kalhoty, jsou do půl těla nahatý, a nikdo si toho v podstatě ani nevšimne.
Elda: Holka by tohle asi nedělala tak otevřeně
Zuzana: Je třeba s tím začít!

Zuzano, na webu jsem si přečetla, že taky maluješ
Zuzana: Jo, akorát teď jsem taková spokojená, tak ze mě nelezou až tak úžasný díla. V pubertální rozervanosti to šlo mnohem jednodušeji.  Když jsem byla malá, tak jsem chodila na výtvarku, a tam jsem se naučila malovat kolouška.
Hana: No, pak začala pracovat na psychiatrii a podle toho ty obrazy vypadají.

Chci se zeptat na vaši píseň Kebych mala/Kdybych měla. Zuzana na jednom koncertě před tím, než jste ji začaly hrát, řekla, že každá kapela by měla mít lidovou píseň. Můžete to nějak osvětlit?
Hana: To je vánoční lidovka, Kdybych já měl (hodně peněz-pro Ježíška..), kterou jsme zpívaly jako malý s babičkou, a právě v
takovým tom revoltujícím věku si Zuzana sedla a napsala k tomu novej text. Ta melodie je v podstatě stejná, akorát jsme si k tomu vymyslely nějaký hopsací prvky, třeba oi,oi.
Zuzana: Jinak, já jsem napsala jenom tři texty, který byly česky. Jinak všechno píše Eliška.

Eldo, ty píšeš v angličtině, protože ti angličtina líp sedne do hudby, nebo je to kvůli tomu, žes byla v Kanadě?
Elda: Oboje. Navíc v češtině to zní tak nějak divně.
Hana: Ona za tebou přijde spousta lidí a řekne: Je to těžký napsat českej text, ale když člověk má talent, tak mu to přece vyjde. Ale já si teda nemůžu vzpomenout na nějakou českou kapelu, u který by se mi líbily texty. Když slyšíš, co tam zpívají za píčoviny! Teď ještě člověk stojí před problémem, jestli zpívat spisovně, nebo nespisovně. Když zpíváš nespisovně, tak působíš jako nějakej Kodym, kterej zpívá třeba: jsem blbej a ty jsi KRÁVA. A zase spisovně to zní taky debilně.
Elda: Když člověk poslouchá Penery, tak vidí, že to jde, že je to poslouchavý.
Zuzana: Někomu to prostě z tý huby leze. No, ale když Eldě to myslí v angličtině, tak není důvod ji nutit, aby psala v češtině, jenom proto, aby se to dalo poslouchat po klubech. Budem to hrát tak, jak co cítí Elda, a nám se to taky tak líbí.
Elda: Ale počkej, my vlastně máme básně. Moje zhudebněný básně jsou v češtině. Taková úchylárna.
Hana: Elda píše hodně básně. Když má dost, píše docela pěkný a občas zmagoří, vezme keyboard a  nějakou zhudební - je to takovej úchylnej jazz a do toho recituje je to strašný!
Elda: svítíš na obloze, piho rakovinotvorná, vypadni, kryso malá bílá, za ocásek tě pustím z okna, vezmeš si mě?
 Uvidíme jak to s námi bude dál v září by měli v Óčku pustit náš klip. Kamarád nás přišel na jeden koncert natočit.

Tak nakonec máte ještě prostor pro poslední větu.
Zuzana: Nějakej slogan, poučení pro davy
Elda: Neříkej bycha, když ho honíš! (Elda má po několikaletém pobytu v Kanadě problémy s češtinou, hlavně s úslovími a rčeními)

Tak to je výzva! Díky za rozhovor.
PS: máte-li možnost, podívejte se na webové stránky kapely: http://stillknox.wz.cz, kde najdete i Eldiny zhudebněné básně, 
Zuzaniny obrazy a pár písniček ke stažení.

koncert 21.7. v Guru jiným pohledem aneb jak to vidí 
jeden ze Slávkových Železných Krumpáčů:

...po nastehovani, vybaleni, zapojeni nastroju a aparatu, po slozitem zvuceni nastoupili kolem 20:30 Slavkovy Zelezne Krumpace s castecne prevzatym, ale prevazne se svym repertoirem punk-rock-bigbeat. Po odehranych deseti pisnich si dali k nelibosti publika kratkou prestavku a pokracovali cca do 21:40 (asi, ja nevim). Po Krumpacich nastoupily StillKnox s melodickou basni a capella "Kristalova studanka" a pak to rozjely svymi vypalovackami, vc. Kdybych mela... (Kebych mala...), ktera sklidila veliky uspech (obecenstvo vyzadovalo jiz od zacatku StillKnoxi produkce). Celkova atmosfera koncertu byla velmi vyborna, vsichni spokojeni s celkem vysokou ucasti, na pondeli opravdu necekanou. Jedine, co bylo neprijemne bylo to pekelne vedro. UFFFF..

- kytarec blondavec Honza - Sweder -
PS: Jo, jeste bych rad podekoval Michalovi Kyselkovi za trpelivost a vyborny nazvuceni....

Další recenze Babyfestu, tentokrát na stránkách
Českého rozhlasu - http://www.radio.cz/en/article/42332 

recenze Babyfestu z časopisu ROCK SHOCK
stránka 1 - stránka 2

Eldin příspěvek den po Bejbyfe(s)tu... SMAZÁNO 18.6.2003 
"Jiříčku, sorry, omlouvám se Ti, že jsem Tě znemožnil 
před celým cyberprostorem uveřejněním 
Eldina příspěvku na trošku jiném místě....."

SVATBA!
My sme se měli výborně.Když si odešel,šlo se dólu do takovýho sklípka a tam byl kromě dojáckejch proslovů raut. Jedlo se a pilo,co hrdlo ráčilo.Dokonce se nám podařilo protlačit si tam i Městečkový,ačkoliv se původně říkalo,že se tam vejdou jen ty nejpříbuznější. Nakonec se jelo všemi různými způsoby na Spřilov,tam nás vyzvedly dvě modrý škodovky,přes Řeznícy se nabrali ještě lidi typu Markéta s Jendou či Jurgens,Amy,Hejkal,Vaňas a další a konečně se mohlo jet.Samo am bylo mnohem víc lidí,ale 
spousty sem jich ani neznala.V Losinách je to nádherný,takovej stateček, a my si to tam eště vylepšili pěkným sezením pod plachtou a pípou v takovym baráčku,co má být jako bunkr Eldinýho bratrance Martina,ale vypadá to spíš jako veřejný hajzly.Kalení se ti snad popisovat nemusí,to každej ví,jak vypadá-věčinou se pravá ruka, v které je uchopen půllitr,zdvihá k ústům a pokládá opět na stůl.Po nějaké době se na stůl položí i hlava...
Pěkně dopadl i Atlet,který se rozhodl okusit tajemství našeho oblíbeného přípravku,který dal jméno našemu bandu.Sám sice říká,že nic,ale to bude tím,že si toho asi moc nepamatoval a pohled na něj během procesu působení byl skutečně povznášející.David Rieger(píše se to tak?)konečně uplatní svou nadstandartní záruku na brýle,které ráno vypadali,jako by je přejel parní válec. Různé pozoruhodné šavličky všude kolem.A prodlužovat to snad nemusím,druhej den to vypadalo podobně,jen že lidí bylo asi o 28 míň,ale koho to sere a dnes se narychlo dopíjel sud zvečera čerstvě naražený a já už asi musim končit,protože sem dead.Jo, a Jiří si tam narazil tu Amy,ale na ní člověk někaký emoční rozpoložení moc nepozná a tak se neví,co e jí v té její hlavičce odehrává.Napoví snad to,že si hned poránu,kdy si ostatní dávali pivko,otevřela rovnou flašku s Fernetem.No,tak už nevim,co bych dodala.Máme to na videu.Byli se na nás kouknout i rodiče novomanželů,ale zase odjeli.Nechali tam spostu žrádla.A Siréna je asi v tom s jednim polorhodéskym polorídžbekem,haha,asi pude na potrat.No nic.Zatial.Doufám,že se vzpamatuju do toho babyfestu.Zuzana

23.5. - MODRÁ VOPICE
Přijít jsme měly už v 17",ale koncert sám začal až ve 20",takže si umíte představit, kolik se za tu dobu stihne piv, zvláště v tom vedru.Stihly jsme tedy alespoň nafotit pár"propagačních fotek"na plakáty na Babyfest. Koncert sám o sobě příliš zábavný nebyl,tedy myslím tím hlavně pro nás,protože s publikum sedělo na lavičkách kousek vedle a nějak je moc nenapadlo se přijít juknot blíž.Takže se pod pódiem svíjeli jen ti nejobligátnější věrní.Zvukař se své povolání asi teprve učil,anebo ho (vzhledem k pokročilému věku)už zapomínal.Odposlech vpodstatě neexistoval,když jsme jej chtěly přidat,zavazbil něco na nás a zase to stáhnul,stále mi ubíral mikrofon,takže jsem se musela hódně snažiti,ale jináč OK.Kokot minute všek neměli pod pódiem vůbec nikoho,takže to zas tak úkorně nebereme.RATM revivle byli v pohodě a trapná zábava v podobě hromadné rvačky mezi nějakými chudáky se také vyskytla.Po koncertě jsem potkala několik jedinců,které jsem sice neznala,ale pochválili nás a kupovali vodku.Takže domů jsem dorazila ve 4" a totálně namol...

zapsala Zuzana

23.4.2003 Post-salmonelový koncert ve FRESH!i:
Nebylo to tak zlý, jak to zprva vypadalo. Hana (fyzicky nejslabší ze Stillknoxek) zadržela tekutou stolici po celý koncert - pak ale tedy utíkala na DÁMY úprkem. Zuzana odzpívala statečně i píseň Kat, přestože jí přeskakoval hlas či mikrofon (u ní jeden neví), Karin i přes své obvyklé hodinové spoždění a necvičení se Stillknoxem přes měsíc odehrála svou roli za bicími statečně, s úsměvem a briskně. Eldin guitar booster tentokrát byl na stejné úrovni jako čistý zvuk (což může i nemusí být dobře). Na pročištění střev padlo i pár piv, Zuzana zas lovila své lahváče s igelitky a dokonce se s náma i rozdělila. Jirka Klenor na nás mával z \"publika\" berlema. Salmonela ustoupila....

Tahle story sice nemá moc společnýho se StillKnoxkama,
ale protože je Jiříček fanouškem z nejvěrnějších, tak tady
tenhle jeho "výkon" nemůže chybět (okopírováno  z bonzbloku):

Jiříček zablokoval v sobotu večer dopravu na metru-lince A,
honila ho URNA s baterkama a samopalama po tunelu!
OBČANE, OPUSŤTE TUNEL!!!
a je tu další komentář:
No,co dělal Jiříček...? Zase se vožral jak motyka a fakt se rozhodl,že půjde
z můstku na Muzeum tunelem,páč poslední metro dlouho nejelo.To,co sem
tam popsala,sem si nevymyslela.Navíc ještě,když utíkal před
zásahovkou(říkal si,že na Muzeum to už musí bejt kousek), tak spad
asi ze třech metrů do nějaký díry na opravy těch vagónů a rozmrdal si
vazy v kotníku...tak ho ještě museli vézt poldové do nemocnice...a
pak domu!Dopravní podnik mu teprve vyčíslí škody,páč museli kvůli
němu zkratovat koleje,aby ho to nezabilo.Jinak pokuta od ízlů zatím
činila 1000kč.No,jednou se fakt zabije.Je to hrůza,ach jo...

Zuzanin Velikonoční mejl:
Čau vole,tak se ti chci pochlubit úspěšným slavením Ježíšova zmrtvýchvstání.
STRUČNĚ...Celé Městečko a přilehlé okolí zničeno bandou vlezlých pražanů,kteří neumí slavit 
jinak,než pomocí alkoholu,Popper's kapek(slušně ubyly...dokonce z nich někdo svou
náruživostí nejspíš záhadně vysál i kuličku na promíchání a ani si toho nevšim...) 
a sprostých slov.Tentokrát se komentáře nezdržel už ani Franta Zikmund alias Špek,
ačkoliv jindy je velice tolerantní a mívá také své amnézie....


12.4.2003 - koncert v Rubínu (s Hookers)
Nazdar!, tak jak by sme to vysvětlili?
STILLKNOX & HOOKERS v RUBÍNU: Ačkoliv díky různým pověstem i pravdám skupinu StillKnox a některé labilnější členy Hookers z očekávání koncertu v Rubínu obcházela strachem málem smrt,nakonec vše poměrně slušně dopadlo.kytary i zpěv byli nakonec snesitelně nazvučený a lidí také přišlo víc,než se čekalo. Dědek vezl kapelu škůdkou stodvácou, v níž se tísnily části bicích, 2 kytary, Klenor i 3/4 kapely stillknox (tj. dohromady 6 lidí!). Míša z Gaia Mesiah byla skvělá, no a zbytek kapel (obou) se také dal poslouchat se zanícením - aspoň doufám (pozn.red.). Ještě delší než samotný koncert byla doba žvanění na baru při různých alkoholických nápojích a nebýt dědka, který se zachoval jako pravý gauner a odvezl nás ve stavu podroušeném zpět domů, obývali bychom všichni (krom Atleta), záchytnou stanici...
Nazdar, Zuzana! Keep smilling - Drž se smilstva!


4.2.2003 - recenze koncertu v Rock Café (+Wellbloud)
převzato ze stránek Let Girls Rock
Je úterý. Zasvěcení vědí, že je to den, kdy můžou zajít do Rock Café na koncert a peněženku provětrávat jen kvůli konzumaci. Říkají tomu tady "Free Zone" - pravidelné úterky bez vstupného. Bez nároku na honorář zde vystupují většinou mladé kapelky, které ještě nikdo moc nezná. Stačí jen přijít a zaposlouchat se. Třeba si vás získají. A když to pro vás náhodou nebude to pravé ořechové, můžete se otočit a odejít. Dnes tu po klubu korzují mladiství punkáči s barevnýma čírama. Že by se vrátila 80. léta nebo aspoň začátek devadesátek? O to jsem zvědavější, co jsou StillKnoxky zač. Zatím jsem se doslechla jen to, že je to nová dívčí kapela, která začíná (příjemně) nebezpečně vystrkovat růžky.
Začíná hrát první kapela. Je to parta kluků, co hrajou na nástroje a zní to jako funky. Nic víc, nic míň. Wellbloud. Raději putuji za životadárnou plzeňskou tekutinou. Zhruba za hodinku je ze sálu slyšet nějaký ženský bojovný pokřik. A, to už to asi začíná! Na pódiu stojí čtyři slečny (pardon, jedna sedí za bicími) - kromě bubenice Karin tedy zpěvačka, kytaristka a basistka. Pár jedinců z obecenstva se poněkud neomaleně dožaduje muziky. Zpěvačka Zuzana si však od drzounů pod pódiem nenechává nic líbit. "Na to, abys měl takovýhle kecy, stojíš moc blízko!" varuje. Už z první skladby je znát, že nepůjde o bigbít. Jejich muzika je naježená jako číra zdepřítomných punkáčů. Zpěvaččin mohutný řev, občas prokládaný vokálními projevy kytaristky Eldy a baskytaristky Hanky, spolu s jednoduchou, avšak nápaditou muzikou, proniká až do kostní dřeně. Samozřejmě se tu jen nehuláká jak na lesy. Je znát, že ve zpěvu nejsou novickami (což ostatně předvedly i na samém závěru - ale nepředbíhejme) - žádné zakolísání, oproti občasnému nepatrnému rozostření kytar, které koneckonců k syrové punkové muzice patří. Celkově mi jejich produkce jak hudbou, tak vystupováním připomíná nazlobené Riot Grrrls. (Hrubé přiblížení pro méně zasvěcené: z tohoto původem amerického hnutí se zrodila např. kapela Hole Courtney Love, která se však stala komerční, což je již v rozporu s původními punkově-undergroundovými postoji.) Texty StillKnox jsou anglické i české. V jejich repertoáru se objevuje i pár, jak říká Zuzana, "kradených" věcí. Zazněla například předělávka balady o Henry Leem od Nicka Cavea. V průběhu večera přišla na řadu také foukací harmonika obsluhovaná Eldou, která svou kytaru na jednu skladbu hodila na krk zpěvačce. Většině písní nechyběla energie, texty nebyly jenom vycpávkou a vším prostupovala zdravá drzost. V některých momentech dokonce naskakovala pověstná husí kůže, která signalizuje Hm, to má šťávu!, o čemž svědčí i to, že si publikum na závěr vyžádalo ještě přídavek. Konečně máme i u nás tvrdou nekompromisní muziku v dámském podání!!! A co že to bylo na samém závěru? Punkové StillKnox se změnily ve vokální trio! Dokonale provedenými trojhlasy zazpívaly verše notoricky známé básně "Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les..."

P.S.: Zajímá vás, odkud se vzal název StillKnox? Vznikl mírným poupravením názvu osvědčeného medicínského preparátu Stilnox, který má pacientům zajistit klidný a nerušený spánek (ne ten na věčnosti!). Ale pozor - může vést k rozvoji fyzické i psychické závislosti a u citlivějších a zejména starších pacientů se mohou objevit i závratě, ospalost, pocit slabosti, nucení na zvracení, zvracení nebo bolesti hlavy. Zcela výjimečně byly pozorovány výpadky paměti. Dále se vyskytly noční můry, neklid, deprese, poruchy chování, dvojité vidění, průjmy, třes, pocity opilosti, vrávoravá chůze a porucha hybnosti...
Avšak v případě našich StillKnoxek nějak ne a ne zabrat. Věřte, při nich zaručeně neusnete!

 

28.12.2002 (Malostranská Beseda) - poslední koncert v roce 2002
Moc jsem se těšil, že napíšu něco o koncertě v Besedě, něco strašně vtipnýho a všeříkajícího, aby i člověk kterej tam vůbec nebyl nabyl dojmu, že stál pod pódiem s lahváčem nebo bůh ví s čim v ruce. Ale... někde se stala chybička a bohužel nejsem kompetentní o tomto Stillknoxím vystoupení cokoliv říct. Ach jo. Nic si nepamatuju. Ano! Totální vokno. Snad jenom to, že tam byli moji a Eldy sploditelé a že když jsem se probudil druhý den u mě v bytě měl jsem Beránkovi doklady u sebe v kapse a morální kocovinu. Rád bych tímto poprosil někoho jinýho, aby k tomu bezpochyby skvělýmu koncertu něco napsal. That's all folks.
Ď.

 

...co se dělo na Silvestra 2002 ? aneb neautorizovaný Zuzanin mejl....
No, chceš-li to popsat,nevim,nevim...Stačí,když řeknu,že v malinké chatičce ve Sryjích u rozvodněnýho potoka se tísnili Hana, Elda, já, Beránek, dědek, Ferenc, Jurgens, Hejkal, Brkáč, Chaluha, nějaký kakuny a určitě sem spoustu lidí zapoměla. Do toho litry vín (whisky ne...), drogs & queers, sud piva, ...Dědek se zas zlámal jako prase, Elda se mi snažila vošukat manžela a pak Haninýho Férence a pak jeho bratra.Já šla spat mezi posledníma, asi v 6, trochu sem si ublinkla a hodný Chaluha mi pohotově podal kbelík,ale bylo to naštěstí na prázdno,ale jistá si tim nejsem,já se to dověděla až vod Hany a neměla sem šanci se Chaluhy optat,jaksem se vlastně chovala.

No nic,du krmit pacienty...Dyštak se eště ozvu do bonzbloku.Čááááááu,Z.

a Dědek se brání slovy:
Chtěl bych poopravit tam ten Zuzanin žblebt, že sem se zlámal jako prase. Já sem se totiž nezlámal jako prase, ale jako dobytek - přesně stejně jako všichni ostatní, ale na rozdíl od nich jsem se koupal v rozvodněném potoce a tudíž jsem vystřízlivěl dřív než ten zlitej skot okolo. A co se týká mojí nastávající..Snad jenom, že doufám, že prolezu mezi futrama ( a ona taky.. ) Checht. 

 

12. 12. 2002 - koncert Praha, Futurum
Vlak se rozjel a najednou, po vydatné manažerské práci Dědka (to jako mě), stanuly StillKnoxky na prknech eFka jakožto první kapela před Jaksi Taksi, Nátěrovou hmotou a S.P.S.! Okolo osmý už se začali po lokále pohybovat číratý punkáči a jiný živlové a mohlo se začít. Bohužel program musel být pouze na asi 25 minut, ale stálo to za to. Zvukař měl sice krev asi někde jinde než v hlavě, když zmrskal první 2 písně, ale potom už se "srovnal" a StillKnox mohl předvést to nejlepší co v nich zatím je. O tom, že se to povedlo a písničky se líběj svědčí i to, že na konci chtěli lidi pod podiem přidat " ještě jednu" a i "lidi z oboru"  komentovali vše vesměs kladně.Jen pro zajímavost.. Když S.P.S. nahráli své první písně byly Eldě 3 roky. Samotné aktérky nebyly podle vlastních slov nadšené ze svého výkonu, Hana dokonce nadávala jako pavlačová bába, ale nakonec se shodly, že  to nebudou tak prožívat.Já s Eldou jsme samozřejmě zůstali do naprostýho konce a cestou k autu jsem si ještě pěkně zařvali na spící labutě na Vltavě. Kdyby nás chytli dopraváci asi by mě rovnou zastřelili....

 

29. 06. 2002 - PRVNÍ koncert - Géčko (pivnice u Rysů)
V Géčku nešlo jenom o koncert, ale hlavně o moje a Jiříčkovi narozeniny, ale jak začali HOLKI hrát, šlo najednou ten večer už jenom o koncert. Hned zkraje bych chtěl podotknout, že všichni se královsky bavili a byli úplně „na plech“. Ještě aby ne, když motto akce bylo : „ Kdo ze sebe udělá zvíře, zbaví se bolesti člověčenství“ .Toho jsem se držel i já a myslím, že na několika nebo snad na všech udělanejch fotkách je to zřetelně vidět. V průběhu extázoidního večera se dostavili i někteří starší rodinní příslušníci. Např.můj otec - na fotkách téměř vždy s cigaretou v koutku. Eldina máma bez ostychu fandila slovy : „HOLKY SKVĚLÝÝÝ!!!“ Tequilla tekla proudem, celá hospoda byla narvaná lidma a bylo léto….. No nebudu tady z toho dělat slohovku. Prostě to bylo náramně vyvedený a celý je to nafilmovaný profesionálem, p.Oraským. Videokazetu ale stejně nikomu nepůjčim. Proběhla i veleúspěšná zaručeně poctivá tombola. Probudil jsem se druhej den v nějakém autě naproti hospodě…